Przejdź do głównej zawartości

Hustle & Flow -> Empire

EMPIRE FB

Pytanie na dzisiaj brzmi tak: Co łączy  - oprócz fantastycznej muzyki - film "Hustle & Flow" z serialem "Empire"?


HUSTLE & FLOW
Ten film Craiga Brewera z 2005 roku narobił dekadę temu sporo zamieszania. Historia DJay'a, alfonsa i dilera, a także utalentowanego rapera, uwiodła publiczność. Terrence Howard wcielający się bezbłędnie w rolę typa z Memphis, który za wszelką cenę chce udowodnić sobie i światu, że stać go na więcej, jest w stanie wydać album, a jego numery będą grać stacje radiowe.

W tej pełnej komplikacji drodze towarzyszy mu wierna świta: Key (w tej roli Anthony Anderson) - zdolny dźwiękowiec i producent, młody zdolny muzyk Shelby (DJ Qualls) oraz dwie jego podopieczne parające się najstarszym zawodem świata: Nola (znakomita Taryn Manning - teraz szerzej znana dzięki roli  "Pennsatucky" Doggett w serialu "Orange Is The New Black") i ciężarna Shug (Taraji P. Henson) przejawiająca talent muzyczny i występująca koniec końców w chórkach DJay'a. Nie będę spoilerować filmu, a o tym, czy DJay'owi udało się spełnić swój marzenie, dowiecie się oglądając film. Dodatkową zachętą może być też występujący w produkcji Ludacris.

Grzechem byłoby nie wspomnieć o fantastycznym soundtracku do filmu. Efekt pracy licznej grupy muzyków spodobał się i publiczności i krytyce. Wisienką na torcie był Oscar w kategorii Najlepsza Piosenka dla numeru "It's Hard Out Here For A Pimp" autorstwa kultowych załogantów z Three 6 Mafia. Ten numer trzeba znać:

Mija 10 lat. Ta traaaaa. #fanfary #kurtyna

7. stycznia 2015 na kanale FOX debiutuje serial "Empire". Inne czasy, inna produkcja, ale nie da się nie zauważyć analogii do "Hustle & Flow". Lucious - w tej roli nie kto inny jak Terrence Howard - zna się z Barackiem (nie jakimś tam Smithem, ale Obamą), jest milionerem, potentatem w branży muzycznej, właścicielem świetnie prosperującej Empire Entertaintment, z którą to firmą chce wejść na nowojorską giełdę. On, jego partnerka i 3 synowie opływają w luksusy i wiodą wydawać by się mogło bajkowe życie. W momencie, gdy Lucious dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, zaczyna poważnie zastanawiać się, w czyj ręce przekazać swoje imperium. Żaden z synów nie wydaje się być przygotowanym na przyjęcie takiego dziedzictwa.

Tymczasem po 17 lat odsiadki wychodzi z więzienia charakterna Cookie (fenomenalna Taraji P. Henson), była żona Luciousa, matka jego synów i z niewymuszoną gracją przypomina, że to właśnie dzięki jej poświęceniu firma Empire w ogóle powstała (wkład początkowy zarobiony na dilerce). Kobieta chce odzyskać synów, należne jej pieniądze oraz pozycję.

Muzyka w serialu jest fantastyczna. Muzycznym producentem wykonawczym serialu jest Timbaland. Cały album świetnie sobie radził na listach przebojów, w rankingu amerykańskiego Billboardu był na 1. miejscu.
Tutaj można posłuchać tego materiału: https://play.spotify.com/artist/7EjxNoVjXo7gL73F2EdXVA

 
 
23. września startuje drugi sezon, więc macie czas, by nadrobić zaległości z pierwszej serii. W drugiej serii zobaczymy jeszcze więcej gwiazd gościnnie występujących w serialu takich jak np: Alicia Keys, Lenny Kravitz, Pitbull czy Mariah Carey.


screenshot z filmu "Hustle & Flow"


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol

Antkowiak & Domurat = SIMPLEFIELDS

Tak tak, to ten Krzysiek od "Zakazanego owocu". A teraz przejdźmy do czegoś ciekawszego - nowej płyty duetu Antkowiak & Domurat pt. "Dirt on tv". Na tę płytę czekaliśmy bardzo długo, ale było warto! O tym, że powroty nie są łatwe wie doskonale każdy artysta, który po czasie niebytu próbuje wrócić na rynek. Jak to zrobić, kiedy nie świeci się cyckami na ekranie, nie paraduje po czerwonym dywanie na promocji wody kolońskiej i nie pcha się na ścianki? Ano nagrać taką płytę jak ci dwaj panowie. Krzysztof Antkowiak - pianista, wokalista, kompozytor, producent. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem „Zakazany Owoc”. Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Jackiem Cyganem, Edytą Górniak czy Justyną Steczkowską. Marcin Domurat - autor tekstów, gitarzysta i producent. Wraz z pojawieniem się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejes