Przejdź do głównej zawartości

BOKKA "DON'T KISS AND TELL"Tajemnicze trio kryjące się pod nazwą BOKKA wydało swój pierwszy album w 2013 roku.

Czemu tajemnicze? Bo muzycy projektu mocno strzegą swoich personaliów, a na scenie zawsze występują z osłoniętymi twarzami. Przyznacie sami, że to dość dziwne zjawisko na rynku muzycznym, gdzie raczej każdy z radością grzeje się w świetle reflektorów sławy i chętnie zbiera pochwały kierowane pod swoim adresem. Ale raczej imiennie. A tutaj nagle taka dziwna BOKKA. ;)

Udało się: pierwszy album z "Town Of Strangers" na czele podbił serca słuchaczy.

Do bardzo udanym debiucie przyszła pora drugi album, z którym jak wiadomo zawsze wiąże się dużo stresu: "Czy będzie tak dobry jak pierwszy? Ale tak w sumie, to powinien być lepszy od pierwszego", "W którym kierunku pójdą?", "Czy dadzą radę?", "Czy będzie to projekt jednej płyty" itp. itd.

"Don't kiss and tell" miała swoją premierę 2. października. I cóż? To jest naprawdę dobry album. Co więcej, jest moim zdaniem lepszy niż pierwszy. Do tej pory stylistycznie BOKKA była określana jako synthpopu i skandynawskich klimatów. Teraz można spokojnie można do tego dodać stylistykę nowofalową. Gdzieś tam dźwięczy newwave'owe The Cure czy zadziorna Debbie Harry. Materiał jest bardziej surowy, niepokojący i chłodny. I dla mnie to właśnie numery "Unspoken", "Flashbacks", "Middemeanour" są najciekawsze. Słychać więcej wokalu (który chyba rozwieje wątpliwości dotyczące personaliów wokalistki), ciekawie poprowadzonego i w moim odczuciu bardziej niegrzecznego niż wcześniej. 

Album rozgrywa singiel numer "Let it", któremu towarzyszy ten obrazek: Na drugi singiel życzę sobie "Unspoken", który w cudowny sposób otwiera płytę.

BOKKA wyrusza w trasę po Polsce. Ja w ramach prezentu mikołajkowego wybieram się na krakowski koncert do Fabryki. Jako support zagra BAASCH. A z nim też się bardzo lubię i o jego koncercie pisałam TUTAJ.

08.11 - Gorzów Wielkopolski, Getting Out Festival
10.11. - Katowice, Mega Club
19.11 - Wrocław, Eter
20.11 - Gliwice, Rock’a Music
21.11 - Bydgoszcz, Mózg – Afterimage
26.11 - Warszawa, Stodoła
28.11 - Gdańsk, Teatr Szekspirowski
03.12 - Łódź, Wytwórnia
05.12 - Poznań, Eskulap
06.12 - Kraków, Fabryka
12.12 - Białystok, Gwint

BOKKA na FBKomentarze