Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z marzec, 2016

WIELKANOC 2016

DOBRYCH ŚWIĄT!


MOZART IN THE JUNGLE

Znajomi mówili: "Obejrzyj sobie ten serial. Na pewno Ci się spodoba". Zrobiłam, jak mówili. Mieli rację.

Niełatwo jest zrobić dobry serial ukazujący jedną tylko grupę zawodową. Jeszcze trudniej stworzyć takowy i opowiedzieć w nim o branży, z którą przecięty Kowalski styka się... rzadko, żeby nie powiedzieć wcale. Pamiętacie kiedy ostatni raz byliście w filharmonii? No właśnie.

"Mozart in the jungle" to serial wyprodukowany przez Picrow dla Amazon Studios. Powstał w oparciu o wspomnienia oboistki Blair Tindall, które okazały się drukiem w 2005 roku pod tytułem "Mozart in the Jungle: Sex, Drugs, and Classical Music".W przypadku "Mozart in the jungle" obracamy się w świecie symfoników nowojorskich, grupie osób z bardzo silnymi charakterami i to właśnie mocno osadzone w obecnych realiach postaci to ogromna zaleta tej produkcji. Odklejony od rzeczywistości dyrygent-geniusz, niewierząca w swoje umiejętności początkująca oboistka, orkiestrowy muzyk-di…

PRASA MUZYCZNA

Czytajmy. 

CZARNY ANIOŁ POLSKIEJ MUZYKI

"Czarny Anioł" - tak nazwał ją Lucjan Kydryński i to określenie przylgnęło do artystki na zawsze. Ewa Demarczyk wypruwała publiczności emocjonalne flaki i była w tym perfekcyjna. Słuchacze wychodzili z jej koncertów ze łzami w oczach. Dużo koncertowała za granicą i miała okazję podbić inne światowe sceny. Świadomie (czy aby jednak na pewno?) z tego zrezygnowała. Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że właściwie całkowicie wycofała się z estradowego życia? Dlaczego zerwała kontakt z przyjaciółmi z danych lat i zaszyła się w domu w podkrakowskiej miejscowości? Wszystkie te tajemnice spróbowały zgłębić autorki: Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze. 

"Mnie od początku chowano na geniusza. Może dlatego, że byłam brzydka? To nawet i strasznie czasami, kiedy rodzice ubzdurają sobie, że potomstwo musi być utalentowane."

Powie swego czasu Ewa Demarczyk. Skromna nigdy nie byłam, doskonale znała swoją wartość.

Mieszka w Krakowie, a pierwsze artystyczne kroki stawia w…

SZPAK NA EUROWIZJI

Michał Szpak - zgodnie z życzeniem widzów - został reprezentantem Polski na Eurowizji i w Sztokholmie zaśpiewa "Color Of Your Life".

Zauważmy, że w tym roku w polskich preselekcjach pojawiło się trzech artystów, które sprawiły, że temat Eurowizji wrócił do tematów dyskusji w kraju. Do z roku na rok było o nich coraz ciszej. Mało znani artyści, bezbarwne piosneczki i odległe miejsca w klasyfikacji końcowej.

Nie chcę dzisiaj pisać o tym, że konkurs ten jest dla wielu kwintesencją kiczu i upadku gustów muzycznych społeczeństwa. O poziomie większości występujących artystów (?) też nie mówmy, pomińmy kwestie recitalu Andrzeja Piasecznego i kilka innych spraw.

Zastanawiałam się ile piosenek z Eurowizji jestem w stanie zanucić. Jaki wynik? 6!

1. Lordi "Hard rock hallelujah" finał z 2006
2. Rusłana "Wild dances" finał z 2004
3. Conchita Wurst "Rise like a phoenix" finał z 2014
4. Dana International "Diva" finał z 1998
i dwóch polskich repr…

IGGY JEST NAGI!

Iggy Pop uwielbia zaskakiwać i co jakiś czas funduje swoim fanom coraz to inne nowości.

Artysta Jeremy Deller zaprosił Popa do wspólnego projektu, w którym Iggy występuje w roli ... modela. I to w dodatku całkiem nagiego. 21 lutego Iggy Pop pozował 21 artystom w Nowojorskiej Szkole Sztuk Pięknych (New York Academy of Arts). Prace zostaną pokazane w formie wystawy w nowojorskim Brooklyn Museum.

Deller tak mówi o projekcie:

“The life class is a special place in which to scrutinize the human form. As the bedrock of art education and art history, it is still the best way to understand the body.”

A o udziale gwiazdy powiedział tak: “His body has witnessed much and should be documented”. Trzeba przyznać, że faktycznie to ciało wiele widziało.

Sesja na pewno nie ma nic wspólnego z nowym albumem Iggy'ego Popa i Josha Homme'a (Queens of the Stone Age), który ukaże się już 18 marca. Album "Post Pop Depression" zwiastuje "Sunday":