Przejdź do głównej zawartości

MÓJ PIERWSZY PANDEMICZNY FESTIWAL

foto: MFMEW dzikim szale obowiązków i projektów udało mi się wyrwać na Olsztyn Green Festival, na którym nigdy dotąd nie byłam. Słyszałam oczywiście wcześniej mnóstwo pochlebnych opinii, ale dane mi było sprawdzić osobiście co i jak dopiero w tym roku. Po tym weekendzie będę się starać tak ogarnąć sierpniowy kalendarz, by przyjeżdżać tam co roku.


Festiwal jest zlokalizowany nad samym jeziorem, przejścia między scenami szerokie, więc ludzie się nie depczą. Jest to arcyprzyjazne miejsce dla dzieci i zwierzaków, a obsługa życzliwa i przyjazna. 


Po czasie pandemicznej festiwalowej posuchy wreszcie mogłam podładować baterie i posłuchać na żywo Artystów, którzy ewidentnie stęsknili się za publicznością i występowaniem na festiwalowych deskach.


foto: MFME


Dzisiaj taki szybki flashback z ostatnich 3 dni.


PEZET (Mordeczko! ;)) - dobrze widzieć Pezeta w formie. Pezet zjadł zęby na tym biznesie i doskonale wie, jak łamać wszelkie rapowe konwenanse. A cały band - klasa! Rafał Klimczuk na perkusji!!! 


MARAGRET - w ciekawą stronę idzie muzycznie Margaret; i EPka i album z 2021 są warte uwagi.


ZALEWSKI - świetny koncert. Cudownie jest móc obserwować, jak ten gość się rozwija. Pamiętam doskonale jego małe klubowe koncerty, na które przychodziło około 50 osób. Niesamowicie uzdolniony i charyzmatyczny człowiek. Jego koncert był chyba najlepiej rozplanowany pod względem set listy i dawkowania emocji. 

Pierwszą piosenką graną na bis był (jeśli się mylę to mnie poprawcie) nowy utwór. Szykuje się mocny materiał!


KRÓL - Król Tygrysów. Błażej Król - współczesny poeta z niesamowitym darem budowania intymnej atmosfery. Udało mu się to i tym razem - w pełnym słońcu świecącym muzykom wprost na twarze. Jak ja się cieszę, że dzięki Męskiemu Graniu poznała go szersza publiczność. Zespół koncertowo w najwyższej formie: zgrany, prawdziwy, cieszący się każdym dźwiękiem! A Monia Muc na saksofonach to jest sztos. 


SANAH - oj co to jest za dziewczyna! Wg mnie to właśnie jej występ przypadł do gustu najszerszej grupie publiczności. Jej piosenki śpiewały zarówno pięcioletnie dzieci jak i dojrzalsi festiwalowicze. 

Prawda jest taka, że to jest przedzdolna dziewczyna, która lada moment wkroczy do projektów typu Męskie Granie. Koncert świetny od początku do końca. I te skrzypce ach ach! 

Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do Zuzanny Ireny, to polecam świetny wywiad Jarka Szubrychta dla Wyborczej.


BRODKA - występu Brodki nie da się porównać do występu żadnego z artystów. Tam już każdusieńki element wydaje się być na światowym poziomie. Monika nigdy nie odpuszczała i nie dawała sobie i swoim muzykom taryfy ulgowej. I to się opłaciło i po prostu to słychać. Ostatni album grany na żywo brzmi obłędnie. Dla fanów „Grandy” przygotowane zostały nowe aranże, które jeśli zaskoczyły, to tylko pozytywnie. Monika Broda to nasz muzyczny towar eksportowy. Trupa Trupa wiadomo też, ale to inne gatunki muzyczne, więc nie ma co porównywać. Jestem pewna, że kariera za granicą stoi przed nią otworem. 


Echh, miało być krótko, wyszło jak zwykle. 

Oddychanie festiwalowym powietrzem jest mi zdecydowanie niezbędne do życia. Green Olsztyn - do zobaczenia za rok!


foto: MFME


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol