Przejdź do głównej zawartości

BAASCH - koncert

Okładka albumu "Corridors"
Wczoraj w poznańskim klubie PTAPTY miałam niewątpliwą przyjemność posłuchać całego koncertu BAASCHa.

BAASCH (Bartek Schmidt) jest producentem, wokalistą, kompozytorem i dorobił się już dość pokaźnego dorobku muzycznego: współpracował z Plazmatikonem, stworzył soundtrack do szeroko dyskutowanego filmu Tomka Wasilewskiego "Płynące wieżowce", supportował Tricky'ego czy Bloodgroup.

Najpierw wydał EPkę "Simple Dark & Romantic Songs", a całkiem niedawno (premiera 2. marca 2015) album "Corridors".

W Poznaniu Baasch zagrał w duecie z Robertem Alabrudzińskim (perkusja) fantastyczny, klimatyczny koncert, w repertuar którego weszły i starsze i nowsze utwory. Można było usłyszeć i "Crowded Love", i - jeden z moich ulubionych - "Animals", czy najbardziej popularny "Siamese sister".

Jestem fanką barwy głosu Bartka i niezmanierowanego prowadzenia wokalu w utworach. Mam też wrażenie, że dla Baascha wokalna strona tego projektu ma ogromne znaczenie i stara się jej nie zaniedbywać. Poza tym bardzo zgrabnie łączy ze sobą gatunki muzyki elektronicznej. A fakt, że w niektórych momentach namacalnie czuje się obecność wujka Gahana, może być tylko komplementem.

Okładka "Simple Dark & Romantic Songs"

W Poznaniu bilety z pierwszej puli kosztowały 15 zł, z drugiej - 20 zł. Zakładam, że za rok będą to wyższe kwoty, czego Baaschowi życzę. Spotkanie muzyczne warte każdej wydanej złotówce.


BAASCH jest na pewno jednym z najciekawszych przedstawicieli synth-popu w naszym kraju. Jest też stałym bywalcem najróżniejszych festiwali. W tym roku zagra m.in. na Orange'u czy Audioriver. Miejcie oczy i uszy otwarte! Warto!

Baasch - Several Gods
Baasch - Siamese sister
Baasch feat. Y (BOKKA) - Crowded Love

Baasch na Soundcloud
Baasch na FBfacebook.com/baaschmusicKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol