Przejdź do głównej zawartości

FOO FIGHTERS: SONIC HIGHWAYSEvery city has a sound. Every sound has a story.
Już dobre parę miesięcy temu kolega polecił mi serial „Foo Fighters: Sonic Highways”, ale jakoś długo nie mogłam się zebrać z tym oglądaniem. Dopiero jakiś tydzień temu włączyłam pierwszy odcinek i szczęka mi opadła. To po prostu pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się muzyką.

Dave Grohl - człowiek orkiestra
Miłośnikom innych gatunków muzycznych nadmienię tylko, że Dave Grohl był perkusistą Nirvany, a po jej rozpadzie założył z Patem Smearem Foo Fighters, z którym gra do dzisiaj. Na swoim koncie ma współpracę z m.in. Nine Inch Nails, Queens of the Stone Age, The Prodigy czy Tenacious D.

Na szklanym ekranie też pojawiał się niejednokrotnie. Tym razem dał się poznać w nowej roli: jako główny pomysłodawca dokumentu i jego reżyser. Osią łączącą wszystkie odcinki jest zespół Foo Fighters, który nagrywa swój nowy album. Każdy numer w innym mieście, w innym historycznym studio.
 

Serial rewelka!
Na serial składa się 8 odcinków, a każdy nagrywany jest w innym mieście. Dzięki temu robimy rundkę po Chicago, Waszyngtonie, Nashville, Austin, Los Angeles, Nowym Orleanie, Seattle i Nowym Jorku. W każdym z tych miast zespół nagrywa jeden utwór na swój album "Sonic Highways", którego premiera odbyła się w listopadzie 2014 roku.

W serialu pojawia się plejada gwiazd, wywiady z nimi ogląda się świetnie, bo materiał jest różnorodny i  bardzo sprawnie zmontowany. Całość nie nudzi i się nie ciągnie. Spotykamy tu ludzi-legendy i miejsca-legendy, bez których muzyka amerykańska (i światowa) nie wyglądałaby dziś tak jak wygląda.

Ósmy album grupy, osiem piosenek, osiem odcinków serialu
Grohl fajnie to sobie wymyślił, bo ciekawszej kampanii promocyjnej nowego albumu nikt chyba do tej pory nie wymyślił. Przełożenie na sprzedaż koncertów widać gołym okiem. Bilety na europejskie listopadowe koncerty sprzedają się jak świeże bułeczki. W kalendarz koncertowy Foo Fighters można zajrzeć dzięki stronie www zespołu. Grohl z ekipą zawita do Krakowa 9. listopada.

Bilety jeszcze są.


Zajawkę serialu można obejrzeć TUTAJ.
Serial został wyprodukowany przez HBO.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie