Przejdź do głównej zawartości

OFF FESTIVAL 2015


Off Wejście / foto: MusicForMyEyes
Trochę już odetchnęłam po trudach drogi powrotnej. W taki upał ponad dwugodzinne opóźnienie pociągu znacząco wpływa na stan psychofizyczny oddychającej jednostki.

O koncercie Patti Smith już pisałam (TUTAJ). A dzisiaj skupiam się na innych artystach.

Songhoy Blues - muzyczna uczta w najlepszym wydaniu, dużo instrumentów, świetne głosy i brzmienie. Najciekawsze były dla mnie funkujące elementy kompozycji.

Young Fathers - to moje hip-hopowe odkrycie tego festiwalu.

Jacek Sienkiewicz - świetny set.
Jacek Sienkiewicz / foto: MusicForMyEyes

The Residents - ich występ był bardziej surrealistycznym performancem niż koncertem. Zostawili we mnie przyjemny niepokój.
The Residents / foto: MusicForMyEyes

Decapitated - rodzimy metal na gościnnych występach w Polsce ;) Metalem Polska stoi.

Son Lux - Ryan Lott jakiś czas temu postanowił podzielić się sceną i zaprosił do współpracy Rafiqa Bhatię oraz Iana Changa przez co jego utwory nabrały nowego, pełniejszego brzmienia. Rojek jest fanem ich twórczości, a panom też się w Katowicach podobało:

SON LUX na FB


Son Lux / foto: MusicForMyEyes
Buffalo Daughter - całkiem ciekawy muzyczny mix gatunkowy z naciskiem na mocniejsze brzmienie

Run The Jewels - frekwencyjnie drugi koncert festiwalu. Świetny, energetyczny występ. Offowa publiczność zafundowała panom tak serdeczne przyjęcie, że ci ukrywali swojego zdziwienia. Na pewno szybko wrócą co Polski (bo wiedzą już gdzie jest i że jest fajnie).


Pytanie pofestiwalowe "Jak żyć?" powróciło bumerangiem.
Wróciłam, rozpakowałam się i kontempluję, co widziałam i usłyszałam.Wróciłam i wypakowałam się / foto: MusicForMyEyess

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie