Przejdź do głównej zawartości

Minionkowe piosenki

Minionki na Abbey Road. Ooo! A któż to właśnie przechodzi ... ?

Widziałam niedawno film "Minionki" i polubiłam te niecierpliwe, skore do żartów stworki, aczkolwiek moim ulubieńcem został Gru. <3 To, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło w tej animacji, to wykorzystanie dobrej muzyki. I o tym dzisiaj słów kilka.

Za muzykę do filmu odpowiedzialny by Heitor Teixeira Pereira, który znany jest nie tylko z pracy przy produkcjach filmowych. Pereira to regularny muzyk mający na swoim koncie współpracę z chociażby Simply Red, Rodem Stewartem czy Eltonem Johnem. Razem z Billym Childsem i Gilem Goldsteinem otrzymali w 2006 roku Nagrodę Grammy w kategorii Best Instrumental Arrangement Accompanying a Vocalist za ich muzyczną wersję "What Are You Doing the Rest of Your Life?", którą zaśpiewali Chris Botti oraz Sting:W produkcji mamy dwa rodzaje piosenek - oryginały oraz wersje wyśpiewane w narzeczu minionkowym  przez Minionki. Zacznijmy od tych drugich. W wykonanie większości z nich zaangażował się sam Pierre Coffin - współreżyser animacji.

Wybrałam kilka, moim zdaniem najciekawszych, minionkowych wykonań. Oto one:

"HAIR" z legendarnego musicalu o tym samym tytule. Minionki odśpiewują piosenkę razem z zahipnotyzowanymi przez Stuarta strażnikami gwardii królewskiej (43. minuta filmu). 


"REVOLUTION" - hit duetu Lennon/McCartney śpiewają minionkowym głosem Pierre Coffin, Nolwenn Roberts, Joy Poirel, Kyle Balda i Marie Parodi:Minionki spotykają w lodowej jaskini yeti i zaczynają śpiewać "MAKE 'EM LAUGH" z "Deszczowej piosenki" (33. minuta filmu):
Temat przewodni z "THE MONKEES" usłyszymy, gdy złowroga Scarlet oprowadza Minionki po Pałacu Buckingham i prowadzi ich prosto do ... komnaty tortur:Wymarzona gitara należąca wcześniej do innego mistrza gitary. Wiecie którego?
W animacji pojawiają się też oryginalne wersje piosenek. Czasem jest to tylko kilka dźwięków, czasem część utworu. I tak:


"HAPPY TOGETHER" The Turtles otwiera cały film.

Kevin, Stuart i Bob przybywają do Nowego Jorku w takt "19TH NERVOUS BREAKDOWN"  Rolling Stonesów. (11. minuta filmu).

"ŚWIĘTEGO" Minionki oglądają końcówkę serialu to tym, jak zostają zamknięte w centrum handlowym  (15. minuta filmu).

Żółte potworki tropią powóz królowej w czym towarzyszy im "YOU REALLY GOT ME" The Kinks (45. minuta filmu).

Przy dźwiękach "MY GENERATION" The Who (48. minuta filmu) rozrabiają po Pałacu Buckingham i lądują nawet na Abbey Road w momencie, gdy przez pasy przechodzą Beatlesi (czemu towarzyszy "LOVE ME DO")

Jest też taki moment, gdy Minionek Stuart wykazuje się talentem gitarowym i na prezencie od królowej wykonuje "ERUPTION" Van Halena (77. minuta filmu).

Cały obrazek kończy "GOT TO GET YOU INTO MY LIFE" Beatlesów. (81. minuta filmu)

Oprócz tych powyższych usłyszymy m.in.: "BREAK ON THROUGH (TO THE OTHER SIDE)" The Doors, "PURPLE HAZE" Jimie'go Hendrixa czy "THE LETTER" The Box Tops.

Prawda, że całkiem dobry dobór materiałów muzycznych?
Nieważne czy w filmie pojawiają się urywki piosenek, ich większe czy mniejsze części - ważne jest ich umiejscowienie, dopasowanie do danej sceny. Cała animacja naszpikowana jest kulturowymi odniesieniami, które wyłapie każde sprawne oko i wywoła uśmiech na twarzy.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol

Antkowiak & Domurat = SIMPLEFIELDS

Tak tak, to ten Krzysiek od "Zakazanego owocu". A teraz przejdźmy do czegoś ciekawszego - nowej płyty duetu Antkowiak & Domurat pt. "Dirt on tv". Na tę płytę czekaliśmy bardzo długo, ale było warto! O tym, że powroty nie są łatwe wie doskonale każdy artysta, który po czasie niebytu próbuje wrócić na rynek. Jak to zrobić, kiedy nie świeci się cyckami na ekranie, nie paraduje po czerwonym dywanie na promocji wody kolońskiej i nie pcha się na ścianki? Ano nagrać taką płytę jak ci dwaj panowie. Krzysztof Antkowiak - pianista, wokalista, kompozytor, producent. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem „Zakazany Owoc”. Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Jackiem Cyganem, Edytą Górniak czy Justyną Steczkowską. Marcin Domurat - autor tekstów, gitarzysta i producent. Wraz z pojawieniem się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejes