Przejdź do głównej zawartości

SUPER DUPER ALICE COOPER


ALICE COOPER na FB

Podczas gdy świat przeżywa, kontrowersyjne zdaniem niektórych, występy Miley Cyrus, Behemotha czy Sia, ja chciałam wszystkich uspokoić: Moi Drodzy to wszystko już było. A stary dobry wujek, Alice Cooper to potwierdzi.

"Super Duper Alice Cooper" to film biograficzny o działalności najpierw zespołu Alice Cooper, a później solowych dokonaniach Vincenta Furniera (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko). Cały dokument bazuje na historii Dr. Jekylla i Mr. Hyde'a - tutaj to Furnier zmaga się ze swoimi dwoma wcieleniami. Gdzie zaczyna i kończy się jedno, a gdzie drugie? Na przestrzeni długich lat kariery te granice mocno się pozacierały, co skutkowało problemami muzyka.

"Jak się stać Alicem Cooperem? Trzeba go stworzyć!"
Ale po kolei. Vincent jest młodzieniaszkiem, ma ojca pastora, fascynuje się Beatlesami i Salvadorem Dali i chce zrobić coś szczególnego. Zakłada zespół, za namową koleżanek kupuje w lumpexie 20 kg strojów do jazdy figurowej na lodzie i wszyscy zaczynają uczyć się grać.


Kariera się rozwija a publiczności chcącej obejrzeć szalony show przybywa. Band dba o swój teatralny wizerunek i nie boi się sięgnąć po ciekawe gadżety sceniczne typu żarówki, miotły czy młotki i... bańki mydlane. Była też sobie pewna kura, która co prawda nie została porwana przez złego wilka, ale jej żywot przeszedł do historii w dość niecodzienny sposób. Koncert podczas którego zrzucane były na publiczność białe majtki też się odbył.

Vincent Furnier opowiada o sobie i swojej drodze, a całość historii wzbogacona jest archiwalnymi koncertami i zabawnymi animacjami. Fabuła jest mocno wyselekcjonowana i może pozostawić poczucie, że narracja nagle się urywa. Jednak dla każdego fana Alice'a, muzyki czy wizerunku scenicznego będzie to ciekawa opcja na jesiennozimowy wieczór.


METRYCZKA:
Tytuł: Super Duper Alice Cooper
Reżyseria: Reginald Harkema, Sam Dunn, Scot McFadyen
Data premiery: 17.04.2014
Długość: 98 minut

 Alice Cooper - I'm Eighteen
Alice Cooper, koncert Dolina Charlotty 2013:
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol