Przejdź do głównej zawartości

MOZART IN THE JUNGLE

FP

Znajomi mówili: "Obejrzyj sobie ten serial. Na pewno Ci się spodoba". Zrobiłam, jak mówili. Mieli rację.

Niełatwo jest zrobić dobry serial ukazujący jedną tylko grupę zawodową. Jeszcze trudniej stworzyć takowy i opowiedzieć w nim o branży, z którą przecięty Kowalski styka się... rzadko, żeby nie powiedzieć wcale. Pamiętacie kiedy ostatni raz byliście w filharmonii? No właśnie.

FP
"Mozart in the jungle" to serial wyprodukowany przez Picrow dla Amazon Studios. Powstał w oparciu o wspomnienia oboistki Blair Tindall, które okazały się drukiem w 2005 roku pod tytułem "Mozart in the Jungle: Sex, Drugs, and Classical Music".W przypadku "Mozart in the jungle" obracamy się w świecie symfoników nowojorskich, grupie osób z bardzo silnymi charakterami i to właśnie mocno osadzone w obecnych realiach postaci to ogromna zaleta tej produkcji. Odklejony od rzeczywistości dyrygent-geniusz, niewierząca w swoje umiejętności początkująca oboistka, orkiestrowy muzyk-diler, uzależniona od mocnych wrażeń i środków przeciwbólowych wiolonczelistka - to tylko kilkoro z nich. W obsadzie podziwiamy m.in. fenomenalną Debrę Monk, Malcolma McDowella czy Bernadette Peters (uwielbiam głos i sposób jak mówi).


"Seks, narkotyki i muzyka klasyczna ilustrują to, co dzieje się za kulisami w symfonii, pokazując wydarzenia równie wciągające jak to, co dzieje się na scenie."

FP


Tym opisem serial był/jest reklamowany w Polsce. Opis mocno wyświechtany i moim zdaniem krzywdzący dla serialu i wprowadzający w błąd widza. Nie, żeby tych elementów nie było, ale jeśli ktoś oczekuje tutaj Hanka Moddy'ego w wersji symfonicznej, to raczej się zawiedzie.

Obejrzyjcie sami i oceńcie. Warto.

Drugi sezon serialu można oglądać od 09.02.2016, a producenci potwierdzili, że pracują już nad kolejnym.Trailer pierwszej serii:
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kutno w piosenkach

Dworzec w Kutnie / kurierkolejowy.eu W czasie wielu rozmów zapoznawczo-kurtuazyjno-towarzyskich często pada pytanie: "Skąd jesteś?". Tak się składa, że jestem z Kutna. Na to wyznanie reakcje są z reguły dwie: 1. "Aaa gdzie to jest?" 2. "Aaaa dworzec. Jest tak brzydko, że pękają oczy?". Zainspirowana odpowiedzią z punktu drugiego postanowiłam iść za ciosem i pogrzebać w polskich tekstach piosenek w poszukiwaniu Kucienka. Wyniki poszukiwań podzieliłam na grupy. Piosenki społeczno-politycznie zaangażowane: Kult " Polska " – podmiot liryczny wyraża troskę o Państwa bezpieczeństwo na dworcu w Kutnie. W utworze poruszono dodatkowo także aspekty okulistyczne. „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy” Pidżama Porno " Durna 6 / Mądra 11 " – dużo się naspacerujemy w tej piosence. I fizycznie i egzystencjonalnie: "Może jesteśmy dobrzy. Może jesteśmy źli. Pewnie

LEGO w wersji muzycznej

No to na dobry początek zagadka: proszę rozpoznać kto to. Firma LEGO zawsze starała się nadążać za trendami, a szeroko rozumiana kultura cieszy się jej niezmiennym zainteresowaniem. Przekopałam internet i wybrałam te najciekawsze muzyczne kolekcje, których właścicielami są nieliczni szczęśliwcy. Jeśli miałabym coś kolekcjonować (płyty i książki składuję) to pewnie były by to te figurki. Lennon / Morrison / Jackson No Doubt / Beastie Boys / RHCP The Pixies / The Cure / Sonic Youth Joy Division / The Smiths / Radiohead Guns'n'Roses / Queens of the Stone Age / Spice Girls 2Pac / Elvis Presley / Michael Jackson z klipu "Thriller" The Beatles / ABBA / Daft Punk Napalm Death / Slayer / N'Sync W tym roku firma LEGO przyznała swoje klockowe Oscary. A to dlatego, że piosenka "Everything Is Awesome" z filmu “The Lego Movie” była nominowana w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. Statuetki nie

PUNK FREUD ARMY - koncert w Trójce

Pink Freud Army / fot. MFME Wojtek Mazolewski lubi muzyczne wyzwania, a jego potrzeba tworzenia coraz to nowych projektów jest ogromna. W przypadku wielu artystów ilość nie przekłada się na jakość. Na szczęście to stwierdzenie zupełnie nie tyczy się Punk Freud Army , bo ten projekt jest elegancko przygotowaną i energetycznie zagraną mieszanką punk-jazzu! Niemożliwie? Przekonajcie się sami! Panowie z Pink Freud z okazji dziesięciolecia albumu "Punk Freud" postanowili zaprosić do współpracy wyjątkowych gości: Tomka Lipińskiego, Alka Koreckiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę i Tomasza Budzyńskiego . Wspólnie przearanżowali klasyki gatunku z repertuaru takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Tilt, Siekiera, Armia czy Dezerter i 30 października wystąpili w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej prezentując przygotowany materiał. Projekt jest w dużej mierze ukłonem w stronę wyżej wymienionych twórców, którzy swoją twórczością ukształtowali kol